• a1.png

Apel o pomoc!

Zarząd Towarzystwa Ewangelickiego pragnie poinformować, że przystąpił do inwestycji polegającej na adaptacji poddasza w budynku Parafii Ewangelickiej przy Placu Kościelnym 6, w celu stworzenia nowych sal lekcyjnych dla uczniów Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego i tym samym odciążenia budynku Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego.

Inwestycja ta nie będzie mogła zostać zrealizowana bez Państwa pomocy. W związku z tym prosimy o przekazywanie informacji na temat jakiejkolwiek możliwości wsparcia z Państwa strony naszego wspólnego przedsięwzięcia.

Informacje te prosimy kierować na dane teleadresowe zamieszczone w zakładce KONTAKT. Ponadto, w sprawie rozmów o przebudowie, przedstawiciele Zarządu TE są do Państwa dyspozycji w uzgodnionym terminie. W celu uzgodnienia spotkania lub w razie potrzeby uzyskania dodatkowych informacji od Zarządu TE, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 501-509-088.

 

List do naszych sympatyków

 

Cieszyn, 24 listopada 2018 r.

Szanowni Państwo – Sympatycy Towarzystwa Ewangelickiego, Rodzice i Opiekunowie uczniów placówek TE!

Wśród statutowych celów działalności Towarzystwa Ewangelickiego, obok wychowania w duchu ewangelicznym, znalazło się prowadzenie działalności oświatowej. Cel ten realizujemy od ponad 20 lat w kolejnych placówkach Towarzystwa Ewangelickiego: liceum, gimnazjum, szkole podstawowej i przedszkolu.

Rodzice naszych wychowanków niejednokrotnie podkreślali, że doceniając nasze starania cenią sobie poczucie bezpieczeństwa, wysoką jakość kształcenia, życzliwą, zaangażowaną, stale rozwijającą się kadrę nauczycielską. W tym miejscu pragniemy podziękować Rodzicom naszych uczniów za powierzenie nam swoich dzieci, które kształcą się w placówkach Towarzystwa Ewangelickiego. To ogromny dowód zaufania, na który każdego roku staramy się zapracować od nowa, w pełni angażując się w to, co robimy.

Reforma edukacji postawiła przed nami ogromne wyzwanie, które chcemy podjąć, by utrzymać wysokie standardy naszych placówek. Staramy się zrobić wszystko, by zamieszanie związane z reformą nie oznaczało dla uczniów oraz dla rodziców chaosu i niepewności, a stało się kolejnym impulsem do dalszego rozwoju naszych szkół. W związku z tym Towarzystwo Ewangelickie planowało rozbudowę budynku SPTE o dodatkowe sale lekcyjne i salę gimnastyczną, która miała służyć także uczniom LOTE i wychowankom przedszkola.

Niestety, ze względów finansowych, realizacja tego ambitnego planu musiała na chwilę obecną ulec zmianie. Dziś bowiem kluczowe stało się stworzenie dodatkowych sal lekcyjnych dla uczniów ośmioklasowej szkoły podstawowej i odciążenie budynku liceum przy ulicy Sienkiewicza, co ma poprawić komfort nauki i pracy w obu naszych szkołach. W związku z tym planowana jest adaptacja poddasza budynku Parafii Ewangelickiej.

Chcielibyśmy, aby prace związane z przebudową poddasza zakończyły się przed wrześniem 2019 r. tak, by uczniowie obu naszych szkół mogli rozpocząć nowy rok szkolny w lepszych warunkach.

Zawsze mogliśmy liczyć na Państwa życzliwość, okazywaną na różne sposoby, dlatego w obliczu tego wyzwania zwracamy się z prośbą o wsparcie. Jeśli macie Państwo możliwość zaangażowania się w dowolnej formie w realizację naszych planów, prosimy o kontakt z Dyrekcją Szkół lub członkami zarządu Towarzystwa Ewangelickiego. Szczególnie zwracamy się z prośbą do osób związanych z firmami budowlanymi, które gotowe byłyby wesprzeć nasze plany rozwoju.

Wierzymy, że wszyscy razem, jako społeczność skupiona wokół placówek Towarzystwa Ewangelickiego, możemy zrobić naprawdę wiele.

Będziemy wdzięczni za każdą formę okazanej pomocy w dziele, które będzie służyć naszym dzieciom przez wiele lat.
 

Z poważaniem
Zarząd TE